2021 Final Results

2021 Maryland and Championship Results

馃敻锔忦煍革笍馃敻锔忦煍革笍馃敻锔忦煍革笍馃敻锔忦煍革笍馃敻锔忦煍革笍馃敻锔

MIR Event Results:


Z Automotive King of the Hill

  • Split amongst class winners

East Coast Moparts Pentastar Bracket Class

  • 1st Ron Polidora
  • 2nd Darla Kimak
  • 3rd Jon Dalton
  • 4th Greg Green

Diablosport & Holley HEMI Outlaw Class

  • 1st Al Gennarelli
  • 2nd James Golden
  • 3rd Kevin Helmick

Demon Performance Super PRO Class

  • 1st John Lewis
  • 2nd Chris Harrigan 
  • 3rd Ron Polidora

ThiTek Heavyweight Class

  • 1st Billy Weber
  • 2nd David Starnes
  • 3rd Simon Haddad

High Horse Performance 10.00 Index

  • 1st Anthony Wlodarski
  • 2nd Russ Scott
  • 3rd Brian Brunt

Gearhead Fabrications Modified Class

  • 1st Juan Segarra
  • 2nd Ed Bolton
  • 3rd Jerry Mason

LegMaker Intakes Super Stock Class

  • 1st Chris Jones
  • 2nd James Burnthorne Jr
  • 3rd Greg Green

Allpar Garage Street Class

  • 1st John Hall
  • 2nd Rupert Flood 
  • 3rd Ashley Hostetler
  • 4th Stell Savarino

TC2 Motorsports Rookie Class

  • 1st Chris Parker
  • 2nd Alan Yost

Stage 6 Motorsports Best Reaction Time

  • Alex Gennarelli – .003

AAD Performance Best 60 Foot

  • Al Gennarelli – 1.099

Hell Raiser Performance Best ET

  • 1/8 mile – Al Gennarelli – 4.616
  • 1/4 mile – Ed Springstead – 8.525

Moe’s Performance RAM Best ET Award

  • Billy Weber – 9.76

MMX Closest to the Pin Awards

  • Bracket – Anthony Wlodarski – .006
  • 8.50 – Ed Springstead – .025
  • 10.00 – Ray Minich – .044
  • 10.50 – Juan Segarra – .001
  • 11.50 – Chris Jones – .003
  • 12.50 – Ashley Hostetler – .096


馃敻锔忦煍革笍馃敻锔忦煍革笍馃敻锔忦煍革笍馃敻锔忦煍革笍馃敻锔忦煍革笍馃敻锔

2021 Points Championship Results:

Barth Tuning King of Kings

  • Ron Polidora

East Coast Moparts Pentastar Bracket Class

  • Champion – Alan Scanlan
  • Runner up – Ron Polidora

Diablosport and Holley HEMI Outlaw Class

  • Champion – Al Gennarelli
  • Runner up – Kevin Helmick

Demon Performance Super Pro Class

  • Champion – Ron Polidora
  • Runner up – Chris Harrigan

ThiTek Heavyweight Class

  • Champion – Danny Mortenson
  • Runner up – Tommy Falk

High Horse Performance 10.00 Class

  • Champion – Mike England
  • Runner up – Brian Brunt

Gearhead Fabrications Modified Class

  • Champion – John Roscoe
  • Runner up – Jessica Duger

Legmaker Intakes Super Stock Class

  • Champion – James Burnthourne Jr
  • Runner up – Greg Green

Allpar Garage Street Class

  • Champion – Alan Scanlan
  • Runner up – Joe Tan